Öne Çıkanlar gerçek sinema akbatı alışveriş merkezi uniq istanbul macfit uniq istanbul sinema uniq açıkhava sinema geceleri

Bu haber kez okundu.

Çevrimiçi Psikolojik Danışmanlık. Online Terapi Nedir? Nasıl Yardımcı Olabilir? Online Terapist, Klinik Psikolog, Psikiyatri Hakkında Tavsiyeler.

Lisanslı Bir Danışmanla Başlayın her şeyden önce. Sizin doğru psikolojik danışman ile eşleşmeniz psikolojik ve ruhsal iyileşmenize yardımcı olur.

 • İçindekiler: 
 • Çevrimiçi Psikolojik Danışmanlık Nedir? Hakkında genel açıklama. Size Nasıl Yardımcı Olabilir?
 • Online Psikolojik Danışmanlık Hakkında Bilmeniz Gerekenler
 • Geleneksel Psikolojik Danışmanlığa Karşı Çevrimiçi Psikolojik Danışmanlık
 • Çevrimiçi Bir Psikolojik Danışmanla Nasıl Konuşabilirsiniz?
 • Yorumlar
 • Çevrimiçi Psikolojik Danışmanlık Oturumları: Ne Beklemeli
 • Online Psikolojik Danışmanlığın Faydaları
 • Çevrimiçi Psikolojik Danışmanlık Etkili mi?
 • Çevrimiçi Danışmanlık Endişeleri
 • Sık Sorulan Sorular
 • Online Danışmanlık ve Terapi Hizmetleri Hakkında

Geleneksel Danışmanlığa Karşı Çevrimiçi Danışmanlık

Çevrimiçi danışmanlık ve geleneksel danışmanlık birçok faydaları olsa da, iki seçenek arasında aşağıda daha ayrıntılı olarak inceleyeceğimiz birkaç temel fark vardır. Her ikisi de lisanslı akıl sağlığı sağlayıcıları ile psikoterapi (konuşma ile gerçekleştirilen terapi olarak da bilinir) sunar.

Geleneksel Psikolojik Danışmanlığın Yararları ve Dezavantajları

Geleneksel Psikolojik danışmanlık, yüz yüze veya yüz yüze danışmanlık anlamına gelir. Potansiyel olarak hassas konular hakkında lisanslı danışmanınızla yüz yüze görüşmeyi tercih ediyorsanız, geleneksel danışmanlık sizin için en uygun seçenek olabilir. Bazı insanlar, psikoterapistleri ile yüz yüze daha rahat hissettiklerini bildirdiler.

Bununla birlikte, yüz yüze danışmanlık, danışanların lisanslı psikolojik danışmanlarıyla tanışmak için yola çıkmalarını gerektirir. İnsanların genellikle yoğun iş günlerinde randevu almaları gerekir, bu da trafikte araba kullanmak için işten izin almak anlamına gelir. Geleneksel psikolojik danışmanlığın bir başka dezavantajı, çoğu zaman danışanların bekleme odalarında birlikte oturmaları gerekmesi ve herkesin genel mahremiyet eksikliği nedeniyle rahat hissetmemesidir. Buna ek olarak, insanlar yakınlarındaki saygın danışmanlara veya diğer lisanslı ruh sağlığı danışmanlarına erişemeyebilir, bu da lisanslı ruh sağlığı danışmanları, psikologlar ve psikiyatriler ile tutarlı bir şekilde görüşme konusunda zorluklar yaratabilir.

Çevrimiçi Danışmanlığın Faydaları ve Zararları

Danışmanınızla veya diploma gibi belge gerekliliklerini sağlayan akıl ve ruh sağlığı danışmanları ile yüz yüze konuşma konusunda gergin hissediyorsanız, çevrimiçi danışmanlık sizin için en iyi seçenek olabilir. Online danışmanlık platformlarına kendi evinizin rahatlığı ve mahremiyetinden erişebilirsiniz. Randevunuza ulaşmak için zaman kaybetmenize gerek olmaz; Lisanslı danışmanınızla internet bağlantınız olduğu sürece hemen bağlantı kurabilirsiniz.

Örneğin, bir kadın, lisanslı online psikolojik danışmanına gülümser ve merhaba diyerek seansa hemen başlayabilir.

Çevrimiçi danışmanlık seçeneklerinin bir başka yararı da lisanslı danışmanınızla iletişim sıklığıdır. Geleneksel psikolojik danışmanlıkta danışanlar, danışmanları veya diploma gibi belge gerekliliklerini sağlayan psikoloji ve ruh sağlığı danışmanları ile haftada bir görüşmektedir. Çevrimiçi danışmanlık ile, lisanslı danışmanınızla görüntülü sohbet yoluyla haftalık canlı oturumların tadını çıkarabilirsiniz, ancak aynı zamanda sınırsız mesajlaşma imkanına da sahip olabilirsiniz. Bu, gecenin ortasında herhangi bir zihinsel sağlık sorunu belirtisi yaşıyorsanız (panik atak veya TSSB, travmatik stres sonrası bozukluk, veya depresyon nedeniyle olumsuz düşünceler ve davranışlar gibi) hemen lisanslı danışmanınıza mesaj gönderebileceğiniz anlamına gelir. Ertesi sabah, lisanslı danışmanınızın nasıl yanıtladığını ve ne cevap verdiğini görebilirsiniz.

Bununla birlikte, herkes psikolojik danışmanlarıyla veya lisanslı akıl ve ruh sağlığı sağlayıcılarıyla görüntülü sohbet yoluyla konuşmaktan hoşlanmaz. Yukarıda bahsedildiği gibi, bazı insanlar danışmanlarıyla yüz yüze konuşmayı tercih etmektedir.

Psikolojik danışmanlık kapsamında ilerlemek: Psikoterapi Yaklaşımlarını Seçmek

Alacağınız psikolojik danışmanlık konusunda seçim en nihayetinde sizindir. Araştırmalar ve psikolojik danışmanlık alan insanların görüşleri, kişisel hikayeler ve yorumlar; hem online danışmanlığın hem de geleneksel danışmanlığın zihinsel ve ruhusal sağlık sorunlarından kurtulmak için güçlü araçlar olabildiğini göstermektedir.

Hem online danışmanlar hem de geleneksel danışmanlar, lisanslı danışman olmadan önce gerekli eğitim, sınav ve belge gereklilikleriyle karşı karşıyadır. Örneğin, seçilecek tüm online psikolojik danışmanlar için en az üç yıl (ve 1.000 saat) uygulamalı deneyime sahip olma şartı aramanız sizin için çok faydalı olacaktır. Psikoterapi (konuşma yoluyla gerçekleştirilen terapisi) evlilik ve aile terapistleri, danışmanlar, psikologlar, sosyal hizmet uzmanları veya diğer lisanslı ruh sağlığı sağlayıcıları ile görüşmek isteyebilirsiniz. Görüşmek ve danışmanlık almak istediğiniz hangi uzman olursa olsun bu şartı aramalısınız. Tüm online psikolojik danışmanlık sağlayıcıları, profesyonel kurul ve/veya kurullar tarafından onaylanmış olmalıdır. Diploma ve gerekli belgeler gibi gereklilikleri sağlamalıdır.

Çevrimiçi Bir Danışmanla Nasıl Konuşabilirsiniz?

Online terapi uygulaması ve uygulamaları sayesinde e-posta gibi araçlar kullanarak çevrimiçi iletişime geçebilirsiniz.

E-posta. E-posta gönderme, her iki tarafın da ayrıntılı bir mesaj yazmasına izin verir. Danışan tüm duygularını yazabilir ve  psikolojik danışman detaylı bir çözüm yazabilir. Bu, her iki tarafın da ne söylemeye çalıştıkları hakkında düşünmelerini sağlar. Bununla birlikte, ses tonu veya beden dili yoktur ve danışan, hata yapma korkusu olmadığı için kendisini ve psikolojik sorunu, rahatsızlığı ne ise en iyi şekilde anlatabilir.

Çevrimiçi terapi uygulamaları ile mesaj iletişimi

Mesajlaşmak. Bir mesajlaşma uygulaması kullanılabilir. Anlık mesajlar hızlıdır ve anında cevap almak isteyenler için iyidir. Hızlı olsalar da, genellikle e-postadan daha az tercih edilmektedir.

Çevrimiçi terapi uygulaması kullanarak görüntülü sohbet

Görüntülü Sohbet. Bilgisayarınız veya akıllı telefonunuz aracılığıyla yüz yüze görüşme yapmak, danışmanınıza daha yakın hissedeceğiniz bir deneyim yaşamanızı sağlayabilmektedir.

İsteğe bağlı, ihtiyari, danışmanlık. Beden dili ve ses tonuna tamamen izin verilmektedir. Canlı görüntülü sohbet de oldukça geliştiği için bu nedenle daha az gecikme olur. Bunun yanı sıra, teknik zorluklar için iyi bir alt yapıya sahip çevrimiçi, online, terapi sitesi ve uygulaması ile her zaman bir çözüm bulunabilir.

Yorumlar

Online Danışmanlık Oturumları: Ne Beklemeli

İlk Oturum: Diploma gibi belge ve izin gerekliliklerini sağlayan Ruh ve akıl Sağlığı danışmanları ile Görüşme

Psikolojik danışmalık seansı olarak gerçekleştirilecek ilk seans genellikle buzların kırıldığı, ancak yine de etkili psikolojik danışmanlık hizmetleri için önemli bir ilk adımdır. Seçtiğiniz psikolojik danışmanınız kim ise onunla kendiniz, sorunlarınız ve online terapi seansından ne istediğiniz hakkında konuşursunuz.

Psikolojik danışman zamanla size bir plan hazırlayarak sorunlarınızı nasıl çözeceğinizi öğretecektir. Örneğin, CBT-kognitif bilişsel terapi ile, diğer lisanslı terapistlerin insanlara yardım etmek için sıklıkla önerdiklerinden daha olumlu düşünmenize yardımcı olmak için sizin için hazırlanan planda bazı egzersizler verilmiş olabilir. Davranışçı terapi, insanların davranışlarının nedeni gibi konuları incelerken; düşündüklerini ve değişimi teşvik etmeye yardımcı olmaya da çalışır.

Çevrimiçi Psikolojik Danışmanlığın Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Online danışmanlıktan; evlilik danışmanlığı / çift terapisinden, aile danışmanlığından, ergen danışmanlığı ve genel olarak psikolojik danışmadan sonuçların anında gerçekleşmesini beklememelisiniz. Psikolojik danışmanlık aylar geçtiği zaman ancak etkili olabilir. Etkili olması için zaman geçmesi gerekmektedir. Birlikte çalıştığınız online pskolojik terapist sizi hiçbir şey yapmaya zorlayamaz, bunun yerine öneriler ve stratejiler sunabilir.

Psikoterapi Süreci Farklı Kişilere Göre Değişir mi?

Belirli terapötik yaklaşımlarda gelişme görmüyorsanız, lisanslı ruh ve akıl sağlığı sağlayıcıları, psikologlar ve psikiyatristler, sizin için doğru olanı bulmak için farklı yöntemler deneyeceklerdir. Çoğu zaman, her terapistin çözümü biraz farklıdır (online psikolojik danışmanlıkta bile) ve terapist, psikolojik danışman, iş için en iyi çözümü bulmak için gayretle çalışmalaıdır. Etkili bir danışman (ve genel olarak iyi terapistler, lisanslı ruh ve akıl sağlığı danışmanları), gerektiğinde genellikle kutunun dışında düşünecektir.

.

Ya Çevrimiçi Danışmanın Kişiliği Benimkine Uymuyorsa?

Seanslarınız, kendinizi ve sağlıklı, doyurucu bir yaşam (veya herhangi bir zihinsel sağlık sorununu işleme ve iyileştirme) yaratmak için neye ihtiyacınız olduğuna dair anlayışınızı derinleştirmeniz içindir. Danışmanınıza açılmaktan kendinizi rahat hissetmiyorsanız, çünkü onlar sizin için uygun değildir, endişelenmeyin. Bu tamamen geçerlidir. BetterHelp'te, farklı bir danışman talep ederseniz, sizi mümkün olan en kısa sürede yeniden eşleştireceğiz.

Ruhsatlı Ruh Sağlığı Sağlayıcılarının Kullandıkları Yaygın Yöntemler Nelerdir?

Lisanslı akıl sağlığı sağlayıcıları (psikologlar, terapistler ve danışmanlar dahil) genellikle çevrimiçi danışmanlık veya yüz yüze terapi sırasında aşağıdaki teknikleri kullanır: bilişsel davranışçı terapi (CBT), psikodinamik terapi ve insancıl terapi.

Bilişsel-Davranışçı Terapi (BDT) Nedir?

Bilişsel-davranışçı terapi (BDT), depresyon, sosyal anksiyete bozukluğu, genelleşmiş anksiyete bozukluğu ve fobiler dahil olmak üzere çok çeşitli zihinsel sağlık sorunları için güçlü bir tedavi seçeneği olarak yaygın şekilde kabul edilmektedir. CBT, insanların olumsuz, yıkıcı düşüncelerini güçlendirici düşüncelere dönüştürmelerini sağlar. Bu yeniden çerçeveleme, daha önce olumsuz düşüncelerin döngüsünü tetikleyen durumlarda olumlu duygular ve davranışlara yol açar.

Psikodinamik Terapi Nedir?

Psikodinamik terapi, geçmiş deneyimlerin mevcut duygularınızı ve kararlarınızı nasıl etkilediğini araştırır. Geçmişte kendinizi korumayı nasıl öğrenmiş olabileceğinizi (bilerek veya bilmeyerek) ortaya çıkararak, eğilimlerinizin daha fazla farkına varırsınız. Bu, otomatik reaksiyonlar yerine rasyonel bir şekilde kararlara yaklaşmayı kolaylaştırır.

Hümanist Terapi Nedir?

Hümanist terapi, algılarınızın verdiğiniz kararları nasıl etkilediğine odaklanır. Hümanist terapistler, geçmiş deneyimlerinizi anlayarak destek sunmayı amaçlar ve kendi ihtiyaçlarınızın uzmanı olduğunuzu varsayar.

örnek BetterHelp oturumu

Çevrimiçi Danışmanlığın Faydaları

1

Çevrimiçi danışmanlık, bölgenizde olmayan bir danışmanla bağlantı kurma şansı verir. Ülkenin her yerinden ve bazen başka ülkelerden gelen müşterileri tedavi etme konusunda zengin bir deneyime sahiptirler. Konuştuğunuz danışman, yerel bir danışmanın sahip olamayacağı çeşitli kültürel yeterliliğe sahip olabilir.

2

Çevrimiçi bir danışmanla çalıştığınızda, onlara iletişim ihtiyaçlarınızın neler olduğunu doğrudan söyleyebilir ve anlaşıldığını hissetmeniz için en iyi yolu bulmak için birlikte çalışabilirsiniz. Bir yabancıyla duygularınızı ifade etmek her zaman kolay değildir. Bununla birlikte, çevrimiçi bir terapist sabırlıdır ve bunun sanal danışmanlık veya akıl sağlığı tedavisi ile ilgili ilk deneyiminiz olabileceğini anlar. Onlara duygularınızı en iyi nasıl gösterdiğinizi söylemekte özgürsünüz ve onlar sizi duymak için oradalar.

3

Bazen hassas konularda bir danışmanla yüz yüze görüşmek zordur. Örneğin, cinsel saldırı veya aile içi şiddet gibi ciddi bir travma yaşadıysanız, deneyiminizi herhangi birine açıklamaktan kendinizi savunmasız veya korkmuş hissedebilirsiniz. Çalışmak için çevrimiçi bir danışman kullanılır

g Travma nedeniyle korkan danışanlarla. Kendi evinizin mahremiyetinde veya en rahat hissettiğiniz herhangi bir yerde bu korkuyu aşmanıza yardımcı olabilirler.

4

Çevrimiçi çift terapisi, çevrimiçi olarak sunulan birçok tedavi biçiminden biridir. Çiftin bir üyesinin sık sık iş için seyahat ettiği veya düzenli bir danışmanlık zamanına girmekte zorlandığı birçok ilişki vardır. Çevrimiçi terapi ile tedavi, ofiste bir sağlayıcıyla çalışmaktan daha esnektir ve bir evliliği veya uzun vadeli ortaklıkları kurtarma potansiyeline sahiptir. Bir ilişki danışmanı arıyorsanız, çevrimiçi bir akıl sağlığı uzmanıyla çalışmayı düşünmeye değer.

Çevrimiçi Danışmanlık Etkili mi?

danışman

İşte çevrimiçi danışmanlığın etkinliğini kanıtlayan birkaç çalışma.

Bir çalışma, İnternet tabanlı bilişsel davranışçı danışma ve terapi hizmetlerinin orta derecede depresyon veya anksiyeteye sahip bireylere yardımcı olabileceğini ortaya koymuştur; bu tür danışmanlığın sunduğu birçok şeyden biri. Bilişsel davranışçı terapi veya BDT, kişinin depresyonunu veya kaygısını daha olumlu düşünce veya davranışlarla besleyebilecek davranışları veya düşünceleri değiştirmeyi içeren, yaygın olarak kullanılan bir danışmanlık tekniğidir.

Başka bir çalışma, çevrimiçi danışmanlığın (özellikle çevrimiçi CBT) yüz yüze BDT kadar etkili olduğunu ortaya koymaktadır; bu nedenle, daha fazla sayıda insan danışmanlık hizmetlerimizi BetterHelp platformunda kullanıyor (tüm terapistler lisanslıdır) ve bu tedavi alma yöntemini kullanmakta sorun yok.

Bana Kim Yardım Edecek?

Tüm BetterHelp lisanslı akıl sağlığı sağlayıcıları, en az üç yıllık uygulamalı deneyime sahiptir. Ayrıca, BetterHelp'e sahip tüm ruhsatlı ruh sağlığı sağlayıcıları, eyaletlerinin profesyonel lisanslama kurulu tarafından onaylanmıştır. BetterHelp sağlayıcıları arasında evlilik ve aile terapistleri, sosyal hizmet uzmanları, psikologlar, danışmanlar ve insanların duyguları işlemelerine, zorluklarla ve mücadelelerle yüzleşmelerine ve zihinsel bozukluklardan (depresyon, anksiyete, bağımlılık veya yeme bozuklukları).

Terapiye başlamak korkutucu olabilir, ancak bu adımı atmak, iyileşme yolculuğunuza başlamaya (veya devam etmeye) hazır olduğunuz anlamına gelir. Bu tanınmayı hak ediyor - aferin! Ruh sağlığı uzmanınızla çalışmak, genellikle haftalık planlanmış ziyaretler sırasında onlarla buluşmayı gerektirir. Her toplantı, psikoterapiden ne elde etmek istediğinizi tartışmanız için bir fırsattır. Belki de geçmiş travmatik bir ilişkiyi işlemek ve iyileştirmek istiyorsunuz. Belki bir kayıp için yas tutarken nazik bir rehberliğe ihtiyacınız vardır. Öz güveni artırmanın yollarını arıyor olabilirsiniz. Kariyer yolunuzdaki sonraki adımları belirlemek için tarafsız bir danışmanlığa ihtiyacınız olabilir. İnsanların hayatta karşılaştığı bir dizi mücadele ve ilgili durum vardır ve biz insanlar olarak, anlayan ve tarafsız desteği sunan sağlayıcılarla etkileşimde bulunmaktan yararlanırız.

Psikoterapiden ne elde etmek istediğinizi düşünmek için bir dakikanızı ayırın. Her toplantı, ihtiyaçlarınızı savunmanız için bir fırsattır. Emin değilseniz, bu da tamamen sorun değil. Herkes iyileşmesinin farklı yerlerinde başlar.

Çevrimiçi Danışmanlık Endişeleri

Çevrimiçi Danışmanlık Endişeleri Endişeleniyor Musunuz?

danışman

Danışmanlık özel olmalıdır.

Bir seansın ortasındayken siz veya danışmanınız dışarıda dışarıdaysanız, randevuyu yeniden planlamayı yeniden düşünebilirsiniz, çünkü çevrimiçi terapi genellikle en iyi mahremiyet ölçüsüne uygundur; tüm çevrimiçi terapi hizmetleri gibi. Çevrimiçi terapi ile terapistler, özellikle kullandığınız platformda size telefon veya video yoluyla erişebilirler. Ayrıca, talep üzerine doktorunuz olan sınırsız mesajlaşma terapisini kullanarak onlarla bağlantı kurabilirsiniz.Kullanmakta olduğunuz platforma bağlı olarak, genellikle mobil uygulamalar aracılığıyla erişilebilirler.

Geleneksel danışmanlık ne zaman daha uygun olur?

Çevrimiçi danışmanlık etkili olsa da araştırmalar, problemleriniz ciddiyse biriyle yüz yüze konuşmanın daha etkili olduğunu göstermiştir. Depresyonunuz veya anksiyeteniz yoğunsa veya intihara meyilli hissediyorsanız, bunun gibi çevrimiçi bir terapi platformu kullanmadan geleneksel bir terapi seansı sırasında biriyle yüz yüze konuşmak isteyebilirsiniz.

Aşağıdaki konu alanları hakkında ek bilgileri nerede görüntüleyebilirim?

Çevrimiçi danışmanlık

Çevrimiçi danışmanlar

İnternet danışmanlığı

İnternet terapisi

Yukarıda listelenen konular hakkında daha fazla bilgi için lütfen şu adrese bakın:

Aşağıda gösterilen çeşitli makalelerden lisanslı bir danışmanla çevrimiçi danışmanlık hakkında daha fazla bilgi bulun:

Çevrimiçi Danışmanlığın Yararları (https://www.betterhelp.com/advice/counseling/benefits-of-online-counseling/)

Kronik Ruh Sağlığı Belirtileri İçin Ücretsiz Çevrimiçi Danışmanlık Hizmetleri: Yakalama Nedir? (https://www.betterhelp.com/advice/counseling/free-online-counseling-services-for-chronic-mental-health-symptoms-whats-the-catch/)

Çevrimiçi Thera

py İşler ve Çevrimiçi Danışmanlık İşlerinin Açıklaması (https://www.betterhelp.com/advice/careers/all-about-online-counselor-jobs-making-a-career-of-online-therapy/)

Çevrimiçi Danışmanlık Hizmeti Çalışmaları: Hangi Koşullara Yardım Edilebilir (https://www.betterhelp.com/advice/counseling/online-counseling-service-studies-what-condition-can-be-helped/)

Depresyon İçin Çevrimiçi Danışmanlık Ne Kadar Etkili? (https://www.betterhelp.com/advice/depression/how-effective-is-online-counseling-for-depression/)

Çevrimiçi Danışmanlık Sohbetinin Faydaları (https://www.betterhelp.com/advice/chat/the-benefits-of-online-counseling-chat/)

Kariyer Danışmanlığı Bana Nasıl Yardımcı Olabilir? (https://www.betterhelp.com/advice/counseling/how-can-career-counseling-help-me/)

Aile Danışmanlığının Faydaları (https://www.betterhelp.com/advice/counseling/the-benefits-of-family-counseling/)

En İyi Evlilik Öncesi Danışmanlığı Bulmak 2020: Evlilik Öncesi Danışmanlık Nedir ve Neden Yapmalısınız? (https://www.betterhelp.com/advice/counseling/premarital-counseling-what-it-is-and-why-you-should-do-it/)

Uygun Fiyatlı Danışmanlık Rehberi: https://www.betterhelp.com/advice/counseling/a-guide-to-affordable-counseling/

Telefonla Danışmanlık / Terapi Uygun mu? (https://www.betterhelp.com/advice/counseling/is-phone-counseling-therapy- Proper/)

Başlamak için sabırsızlanıyorum. Bir danışmanla görüşmem ne kadar sürer?

Yardım almak istediğinizi biliyoruz ve bu nedenle, bireysel ihtiyaçlarınıza uygun lisanslı bir terapistle hızlı bir şekilde eşleşmenizi sağlıyoruz. Sizi 24 saat içinde sizin için doğru danışmanla eşleştireceğiz. Hiç uzun süre beklemenize gerek olmadığından emin olabilirsiniz. Çevrimiçi danışmanlığa mümkün olan en kısa sürede başlamanız için çok çalışıyoruz.

Kimliği gizli tutabilir miyim?

İsimsiz kalmaktan daha rahat hissediyorsanız, bu ihtiyacı onurlandırıyoruz. BetterHelp (dünya çapında lider çevrimiçi terapi hizmetleri), danışmanınızla duygularınızı paylaşırken rahat hissetmenizi ister ve tam adınızı ifşa etmek zorunda değilsiniz; ve unutmayın, tüm terapistler lisanslıdır. Kendini rahat hissetmeni sağlayacaksa bir takma ad bile alabilirsin. En önemlisi, kendinizi rahat ve güvende hissederek mevcut en iyi çevrimiçi terapistlerden yardım almanızdır. 105.000.000'den fazla çevrimiçi oturumdan lisanslı danışmanlarımızın depresyon, anksiyete, stres, bir aile terapisti ile evlilik danışmanlığı (diğer bir deyişle ... çift terapisi) gibi şeylerle uğraşan insanlarla, aile ilişkileri danışmanlığı veya sadece geleneksele bir alternatif olarak gerçekleştirdiği yüz yüze terapi.

Danışmanlıkta ne öğrenirim?

Amacınızın ne olduğuna bağlı olarak danışmanınız size çok şey öğretebilir. Depresyonla nasıl başa çıkılacağını öğrenmek ilginizi çekebilir. Bilişsel Davranış Terapisinde uzmanlaşmış çevrimiçi bir danışman, depresyonla başa çıkabilmeniz ve daha iyi hissetmeye başlayabilmeniz için olumsuz düşünce kalıplarıyla başa çıkma ve düşüncenizi yeniden şekillendirme stratejileri öğretebilir. Travmatik bir deneyim yaşayabilir, tetikleyicilerinizi öğrenebilir ve iyileşmeye başlayabilirsiniz. Çevrimiçi terapi seansları sırasında edinebileceğiniz pek çok beceri vardır; bu yüzden size en uygun terapisti bulmak için ihtiyacınız olan zamanı ayırmak çabaya değer. Bugün bu becerilerin ne olduğunu öğrenmeye başlayın!

Bir danışmanla ne kadar görüşeceğim?

Danışmanınızla olan ilişki benzersizdir. İhtiyaç duyduğunuz desteği alabilmeniz için lisanslı terapistinizi istediğiniz kadar görebilirsiniz. Herkesin yolculuğu farklıdır ve iyileşmek için bir zaman çizelgesi yoktur. Ruh sağlığınızı elinize alma hakkına sahipsiniz. Siz ve danışmanınız toplu olarak ne sıklıkta buluşacağınıza ve ilişkinizin ne kadar süreceğine karar verebilirsiniz.

BetterHelp Online Danışmanlık ve Terapi Hizmetleri Hakkında

BetterHelp, 2013 yılında Alon Matas tarafından kurulan bir çevrimiçi terapi hizmetidir ve ihtiyaç duyduğunuz zaman ve yerde dijital terapi seansları sunmaya odaklanan çevrimiçi danışmanlık ve terapi için büyüyen bir merkezdir. Terapistlerimizin lisanslı olduğuna güven duyarken, aynı zamanda müşterileriyle özel muayenehanelerinde çalışan bir grup, kariyerlerini genişletiyor ve müşterileri çevrimiçi kabul ediyor, bu da deneyimli, yüksek dereceli akıl sağlığı uzmanları arasından seçim yaptığınız anlamına geliyor. size ve ihtiyaçlarınıza nasıl yardımcı olunur. Şu anda, 40.000.000'den fazla seans ve danışmanlık hizmeti, bir milyondan fazla insana ruh sağlığı konusunda yardımcı olmuştur. Başarı sayfamızda bazı kişisel danışmanlık hikayelerini okuyabilirsiniz.

Bizi Instagram'da takip edin - motivasyon içeriği ile düzenli olarak güncellenir.

Bizi Twitter'da takip edin - canlandırıcı alıntılar ve bağlantılar ile akıl sağlığı, danışmanlar ve internet terapisi hakkında eğitici bilgilerle sürekli olarak güncellenir.

Bizi Facebook'ta takip edin - zihinsel sağlık ve zindelik için faydalı hatırlatıcılarla düzenli olarak güncellenir.

İzleyicilerin ilgi alanlarını paylaşmalarına ve keşfetmelerine olanak tanıyan web tabanlı bir ilan panosu olan Pinterest'te bizi takip edin.

Bizi LinkedIn'de takip edin - şirketimiz ve kariyerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bizi Bulabileceğiniz Daha Fazla Yer

https: //play.g

oogle.com/store/apps/details?id=com.betterhelp&hl=en_US

https://apps.apple.com/us/app/betterhelp-online-counseling/id995252384

https://www.facebook.com/BetterHelp/

https://twitter.com/betterhelp?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Eauthor

https://www.linkedin.com/company/betterhelp-com/about/

https://www.amsa.org/members/benefits/betterhelp/

https://en.wikipedia.org/wiki/BetterHelp

https://www.trustpilot.com/review/www.betterhelp.com?page=5

https://www.regain.us/advice/general/betterhelp-is-it-the-best-online-therapy-and-counseling-platform-in-2020-and-why/

Terapi kişisel bir deneyimdir ve herkes aynı şeyleri arayarak ona girmeyecektir. Ancak, bu dokuz şeyi aklınızda tutmak, belirli hedefleriniz ne olursa olsun, çevrimiçi terapiden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayabilir. Hala terapinin sizin için uygun olup olmadığını ve ne kadar tedavi maliyeti olduğunu merak ediyorsanız, lütfen iletişime geçin. contact@betterhelp.com adresinden bize.

BetterHelp, her türlü ruh sağlığı sorununu gidermeye yardımcı olmak için çevrimiçi terapide uzmanlaşmıştır. Bireysel terapiyle ilgileniyorsanız, lütfen contact@betterhelp.com adresine ulaşın. Bir şirket olarak BetterHelp hakkında daha fazla bilgi için lütfen bizi bulun

Pinterest

Linkedin

Twitter

Instagram

Google+

Facebook

Tumblr.

Bir kriz yardım hattına ihtiyacınız varsa veya terapi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen aşağıya bakın:

RAINN (Tecavüz, Kötüye Kullanım ve Ensest Ulusal Ağı) - 1-800-656-4673

Ulusal İntiharı Önleme Yaşam Hattı - 1-800-273-8255

Ulusal Aile İçi Şiddet Hattı - 1-800-799-7233

NAMI Yardım Hattı (Ulusal Akıl Hastalıkları İttifakı) - 1-800-950-6264

Ruh sağlığı hakkında daha fazla bilgi için lütfen şu adrese bakın:

SAMHSA (Madde Bağımlılığı ve Ruh Sağlığı Hizmetleri Yönetimi) SAMHSA Facebook, SAMHSA Twitter, SAMHSA LinkedIn

Ruh Sağlığı Amerika, MHA Twitter, MHA Facebook, MHA Instagram, MHA Pinterest

WebMD, WebMD Facebook, WebMD Twitter, WebMD Pinterest

NIMH (Ulusal Ruh Sağlığı Enstitüsü), NIMH Facebook, NIMH Twitter, NIMH YouTube, NIMH LinkedIn

APA (Amerikan Psikiyatri Birliği), APA Twitter, APA Facebook, APA LinkedIN, APA Instagram

BetterHelp Online Danışmanlık gururla HIPAA Uyumludur

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.