Öne Çıkanlar gerçek sinema akbatı alışveriş merkezi uniq istanbul macfit uniq istanbul sinema uniq açıkhava sinema geceleri

Bu haber kez okundu.

Online Terapi Hakkında Bilinmesi Gerekenler. Danışan ve Terapist, Klinik Psikolog, Psikiyatri Arasında Uzaktan Terapi.

Çevrimiçi Terapi: Lisanslı Terapist Desteği

Çevrimiçi Terapi Nedir ve Çevrimiçi Bir Terapist Size Nasıl Yardımcı Olabilir?

Online terapistlerinden biriyle çalışmanın nasıl bir şey olduğu hakkında daha fazla şey öğrenmek mi istiyorsunuz? Burada olmandan memnunuz! İnternet kullanarak terapistlerle çalışma hakkındaki yaygın mitleri çürütmek ve artıları ve eksileri karşılaştırmak için aşağıyı okumaya devam edin. Aşağıdakileri değerlendirirken, interneti kullanarak 56 milyondan fazla çevrimiçi terapi seansı düzenlendiğini lütfen unutmayın.

Bu seanslar, internette sınırsız SMS mesajlaşma, canlı sohbet, telefon terapisi, sesli terapi ve kurul sertifikalı terapistlerle yüz yüze video seansları aracılığıyla canlı olarak gerçekleştirilen bireysel, çiftler ve aile terapisi seanslarını içerir.

Aşağıda, doğrudan internetteki terapistlerden biriyle çalışan çevrimiçi bir danışmanla terapi almanın "gerçekten" nasıl bir şey olduğunu açıkça anlayabileceksiniz. Çevrimiçi danışmanlık almanın artılarını ve eksilerini öğrenmeyi ve daha iyi anlamayı bekleyebilirsiniz. Ayrıca size başarı hikayeleri ve deneyimli danışmanlarla çalışmanın faydalarını da sunacağız.

Bazı insanlar yanlış bir şekilde internette bir terapistle konuşurlarsa bunun "sosyal medya terapisi" olduğuna inanırlar. Çevrimiçi terapi, küresel koronavirüs salgını ve diğer endişeler gibi dünya sorunları gibi hızla kullanım ve popülerlik kazanan bir tele-sağlık bileşenidir. Sosyal açıdan uzakta ve çoğunlukla içeride daha fazla zaman geçirin. İyi haber şu ki, çevrimiçi terapistler, klinik olarak eğitilmiş deneyime sahip, kurul onaylı ve sertifikalı psikoterapistler; (tıpkı çevrimdışı meslektaşları gibi) çevrimiçi terapi teşhisi, tedavisi ve desteği sağlamak için.

Bu nedenle… Çevrimiçi yabancılardan, kısa mesaj gönderen arkadaşlardan veya bir blogdan tavsiye almıyorsunuz. Daha etkili iletişim kurmanıza ve iyileştirilmemiş travmalardan kurtulmanıza yardımcı olabilecek lisanslı akıl sağlığı uzmanları ve terapistlerle çalışıyorsunuz. Belki doktorunuz size terapi önermiştir, ancak sahip olacağı erişilebilirlik düzeyinden emin değildiniz.

İnternetteki terapistlerle seanslar sırasında, sağlığınızı gerçekten önemseyen lisanslı profesyonellerin yanı sıra çok çeşitli çevrimiçi terapi uzmanlığına ve araçlarına erişim elde edebilirsiniz. Metin sohbeti, sesli mesajlaşma ve görüntülü sohbet yoluyla çevrimiçi bir terapistle çalışabilirsiniz - hangisi sizin için en rahat iletişim yöntemi ise onu seçebilirsiniz.

Pek çok insan, psikologlar, lisanslı akıl sağlığı danışmanları ve lisanslı sosyal hizmet uzmanları gibi lisanslı terapi uzmanlarıyla birebir tedavi seanslarından yararlanmaktadır. Terapi almak, ünlü yüzücü Michael Phelps'in depresyon, anksiyete ve stresle baş etmeyi öğrenmesine yardımcı olmuştur ve sizin de daha iyi uyumanıza ve daha mutlu hissetmenize yardımcı olabilir. Terapistler ve danışmanlar bugüne kadar milyonlardan fazla insanı tedavi etmiştir. Terapi, artık online terapi sayesinde internet erişimi olan bir cep telefonunuzun veya bilgisayarınızın olduğu her yerden erişilebilir hale gelmiştir.

Lisanslı bir terapist ve diğer doktorlarla isteğe bağlı iletişim ile erişim en iyi çevrimiçi terapi programlarından birini sağlayabilir. Terapistler için online platformlar, danışanlara gizli kullanıcı desteği sağlayan birinci sınıf terapist hizmetleri ve profesyonellere de hızlı erişim sağlar.

Çevrimiçi terapi platformu, her yaştan insan için akıl sağlığı çözümlerine erişim sunar. Buna canlı sohbet, telefon, görüntülü sohbetler ve gençler ve yetişkinler için hizmetler ile SMS desteği dahildir.

Terapistlerle online çalışmanın, günlük hayatımızda çoğumuzun karşılaştığı sorunları çözmemize yardımcı olacak iyi ve uygun fiyatlı bir yol olduğu kanıtlanmıştır. Lisanslı bir akıl sağlığı uzmanıyla konuşmak, kronik akıl sağlığı sorunlarından mustarip kişilere ve gerçek çözümler bulmak için genel tavsiye arayanlara yardımcı olabilmektedir.

Online terapistler, LGBTQ topluluğu üyeleri, genç yetişkinler ve krizdeki çiftler için ilişki desteği ile akıl sağlığı hizmetleri sağlamak için çok faydalıdır. Online evlilik danışmanlığı uzmanlarıyla yapılan canlı oturumlar, çiftlerin daha iyi iletişim becerileri geliştirmelerine ve aileler arasında daha güçlü bağlar kurulmasında yardımcı olur.

Play veya App Store uygulamaları çevrimiçi, online, terapi uygulamalarını bulundurmaktadır.

*** Acil durumlar ve çevrimiçi terapi

Acil bir akıl sağlığı sorunu olan insanlar için acil durum kaynaklarına erişim çok önemlidir. Bir krizdeyseniz veya başka biri tehlikede ise – online terapi siteleri ve uygulamalarını kullanmayın. Bu kaynaklar size anında yardım sağlayamayabilir. Hayati tehlike arz eden bir durum yaşıyorsanız, lütfen bu acil durum kaynaklarına ulaşın veya acil bir tehlike varsa 112 ile iletişime geçin.

Terapi, psikoterapi kullanarak online bir terapistle çalışmak için meta analiz

Bir kriz yardım hattına, ulusal sağlık hattına ihtiyacınız varsa 112 ACİL aranmalıdır. Terapi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, uluslararası kaynaklar ve danışma hatları için lütfen aşağıya bakın:

RAINN (Tecavüz, Kötüye Kullanım ve Ensest Ulusal Ağı) - 1-800-656-4673 - RAINN'de biriyle sohbet edin veya konuşun. (çevrimiçi terapinin yerine geçmez) - Facebook - Twitter - Instagram - YouTube

The National Suicide Prevention Lifeline - 1-800-273-8255 - National Suicide Prevention Lifeline'da sohbet edin veya biriyle konuşun. (çevrimiçi terapinin yerine geçmez) - Facebook - Twitter - YouTube - Tumblr

Ulusal Aile İçi Şiddet Hattı - 1-800-799-7233 - Ulusal Aile İçi Şiddet Yardım Hattında sohbet edin veya biriyle konuşun. (çevrimiçi terapinin yerine geçmez) - Facebook -

NAMI Yardım Hattı (Ulusal Akıl Hastalığı İttifakı - FaceBook - YouTube) - 1-800-950-6264 - NAMI Yardım Hattında biriyle sohbet edin veya konuşun. (çevrimiçi terapinin yerine geçmez)

Online Terapi Yöntemleri

Çevrimiçi Terapi Yöntemleri nelerdir? Sohbet seansları - Terapistlerle çevrimiçi terapi seansları, büyük bir istisna dışında, tıpkı ofis içi terapi seansları gibi işlev görür ve artık ofise gitmeniz gerekmez. Çevrimiçi sohbet oturumları, bir mobil uygulama aracılığıyla veya doğrudan online terapi platformunda oturum açarak ve birlikte çalıştığınız terapistlerden biriyle sanal olarak bağlantı kurmak için talimatları izleyerek gerçekleştirilir.

Mesajlaşma terapisi - Bu tür çevrimiçi psikoterapi, çevrimiçi danışanlara sınırsız mesaj terapisi seanslarına erişim sağlar. Çevrimiçi danışanlar, terapötik ilişki geliştirildikten sonra terapistleriyle iyi bir şekilde iletişim kurarlar.

Web terapisi – Danışanların, hastaların ve terapistlerin bir dizüstü bilgisayar veya masaüstü kullanarak çevrimiçi terapi platformu aracılığıyla bağlantı kurmasını sağlar. Bir terapistin ofisine stresli ziyaretler olmaz. Artık, lisanslı terapistler size gelmeye başlar! Lisanslı terapistlerle masaüstü, dizüstü bilgisayar veya mobil uygulama aracılığıyla gerçekleştirilen seanslar, bireysel online terapi seanslarına, çift terapisine ve aile terapisine katılmak için harika bir seçenektir (gizlilik duygunuzu korurken, hatta bir takma ad bile kullanabilirsiniz.)

İnternette ne tür bir terapi alabilirsiniz?

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak talep edebileceğiniz bir dizi farklı tedavi türü vardır. Unutmayın, hangi terapi veya akıl sağlığı hizmetlerini seçerseniz seçin, sürücü koltuğundasınız. Kendi iyileşmenize katılma isteğiniz, zihinsel sağlık zorluklarınızın üstesinden gelip gelmeyeceğinizin nihai öngörücüsü olmaktadır. Amerikan Psikoloji Derneği'ne göre, lisanslı terapistlerin sağlayabileceği en yaygın beş tedavi türü şunlardır:

Psikanaliz ve Terapi Nedir?

- Bu danışma yöntemi, bilinçli davranışlarınızı etkileyebilecek bilinçsiz dürtü ve arzuların incelenmesini içerir. Bu online terapi modelini uygulayan lisanslı terapistler, gizli güdülerinizi ortaya çıkarmanıza ve onlarla doğrudan yüzleşmenize yardımcı olduğuna inanmaktadır.

Psikanaliz, bilinçdışını hedef alan, en yaygın olarak tanınan terapi türlerinden biridir. Psikanalize odaklanan terapistler, normalde bunu, insan davranışını asıl yönlendirenin bilinç değil, bilinçdışının olduğu inancıyla bilişsel davranışçı terapiye uygulanan metodolojilerin aksine yaparlar.

Bazı durumlarda, psikanalizi bütünleştirici bir yaklaşım kullanarak bilişsel davranışçı terapi ile birleştiren çevrimiçi bir terapist bulabilirsiniz.

Davranış Terapisi Nedir?

- Bu danışmanlık modelini uygulayan bir terapist, olumsuz davranışları tanımanın ve günlük hayatımızdan kaldırmanın ruh sağlığınızı kontrol altına almanın en iyi yolu olduğuna inanır. Davranış terapisinin genellikle bilişsel terapi ile ilişkilendirildiğini unutmayın, çünkü her ikisi de öz farkındalık odaklıdır.

Davranış terapistleri ile yapılan seanslar, istenmeyen sonuçlar üreten ve bunları olumlu, "sonuç odaklı" davranışlarla değiştiren olumsuz davranışların kendi kendine incelenmesi ve ortadan kaldırılması etrafında yoğunlaşacaktır. Davranış terapisi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bilişsel Davranışçı Terapi mi düşünüyorsunuz? Tedavide Nasıl Kullanılabileceğine İlişkin Örnekler: Bir danışmanla görüşmek ve / veya BDT tedavisinin size yardımcı olabileceği yollar hakkında konuşmak için çalışmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç örnek vardır.

Bilişsel Davranışçı Terapiyi Yakınımda Denemeli miyim? Lisanslı bir danışman veya psikiyatrist ile yaşanan endişeler ve zorluklar hakkında konuşarak başkalarının yararlandığı farklı yöntemleri öğrenin.

   

Bilişsel Terapi Nedir?

- Bilişsel davranış terapisinde uzmanlaşmış terapistler bulunmaktadır. Bu kategorideki bir terapistle çevrimiçi sohbet seansları, muhtemelen bilişsel-davranışçı terapi (BDT) ilkelerine dayanacak ve zihinsel sağlığınızdaki kalıcı değişiklikleri görmek için iç dünyanızı düzenlemeye odaklanacaktır. Makalelerden bilişsel terapi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

BDT Terapisi - Bir sorun, bir psikiyatrist veya lisanslı bir danışmanla konuşma kabul ettikten sonra yardımcı olabilir. BDT tedavisinin diğerlerine yardımcı olduğu çeşitli yöntemler hakkında net bir anlayış edinmeniz faydalı oalcaktır.

Bilişsel-davranışçı terapi, olumsuz düşünce kalıplarını yeniden çerçevelendirmek için terapistlerle birlikte çalışabileceğiniz bir akıl sağlığı tedavisi biçimidir. Anksiyete, depresyon ve deneyimli olarak çalıştıkları diğer zihinsel sağlık sorunları gibi sorunları tedavi edebilecek mükemmel terapist olabilirler.

Bilişsel davranışçı terapi seanslarınız, farkındalık ve mantık kullanarak problem çözme yöntemleri oluşturma gibi önemli bilişsel yönlere odaklanacaktır. CBT, kognitif bilişsel terapi, duyguları düşüncelerden ayırabileceğiniz mükemmel bir araçtır. Davranışsal terapi, sonunda hayatınızdaki insanlarla etkileşim şeklinizi değiştirebilir ve ilişkilerinizi güçlendirmenize yardımcı olabilir. Bu terapilerin her ikisi de, size yardımcı olacak kimlik bilgilerine sahip terapistlerin yardımı ve desteği ile olumsuz düşünceleri ve davranışları geride bırakmanın etkili yollarını öğretir.

Hümanist Terapi Nedir?

- Bu "kişi temelli" terapi, danışanların farkındalık ve davranış değişikliği yoluyla tam potansiyellerine ulaşmaya odaklanmalarına rehberlik eden bir hedef belirleme terapisidir. Hümanist bir terapistle yapılan ofis içi seansların, danışanların hedeflerine gerçekçi bir şekilde ulaşmalarına yardımcı olmak için erken stratejiler geliştirirken, depresyon ve kaygıyı hafifletmeye odaklanma olasılığı yüksektir.

Hümanist uygulayıcılar, akıl sağlığı ve zindeliğin anahtarının, başarıların önemli yaşam hedeflerine doğru istikrarlı bir şekilde ilerlemesi olduğuna inanan doktorlar ve psikoloji lisanslı terapistler gibi uzmanlardır. Bu terapistler, çok değerli bir şekilde topluluk ve hizmet katkısı yaparlar. Bu iki önemli şeyi tedavi için temel olarak görürler.

Bütünleştirici / Bütünsel Terapi Nedir?

- Bütünleştirici terapi uygulayan terapistlerden herhangi biriyle seanslar içerisinde, yukarıda listelenen terapi yöntemlerinin her birinden çeşitli ilkeleri bir araya getirme olasılığı yüksektir. Online danışmanlık veren bütüncül terapistler, kişi merkezli bir yaklaşımla çevrimiçi psikoterapi sunar ve zihin sağlığını online terapistler ile dengelemek için bir terapi metodu ve kombinasyonu sağlar.

Lisanslı terapistler, seçtikleri yöntem veya tedavi yöntemlerine bakılmaksızın, anksiyete bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk (OKB) ve bipolar depresyon gibi ruh sağlığı ile ilgili durumlar için teşhis ve tedavi sağlar.

Online terapi Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinmek için Ruh Sağlığı Psikologları ve Terapistleri Size Yardımcı Olabilir.

Online terapistlere, e-posta gönderebilir ve 24 saat içinde yanıt alabilirsiniz.

Ruh sağlığı kaynaklarını sosyal medyada, terapi incelemelerini ve araştırmalarını görüntülemek için bağlantılar aracılığıyla da takip edebilirsiniz. Aşağıda listelenen uluslararası psikolojik danışmanlık referanslarını ve sosyal medya sayfalarını okuyabilirsiniz.

    NAMI'yi Twitter'da burada ve burada takip edin - Çevrimiçi psikoterapi, akıl hastalıkları hakkında daha fazla bilgi edinin.

    Mental Health America'yı burada ve Facebook'ta takip edin - MHA'nın, çevrimiçi terapi sunan platformlarla burada yaptıklarımızın yanı sıra insanlara yardım etmek için nasıl çalıştığını keşfedin.

    NIMH'yi (Ulusal Ruh Sağlığı Enstitüsü) buradan ve buradan takip edin - NIMH'nin sizi burada tartışıldığı gibi çevrimiçi psikoterapinin ötesinde konular hakkında nasıl daha fazla eğitebileceğini öğrenin.

    RAINN'i burada ve Instagram'da buradan takip edin

    Facebook'ta İntiharı Önleme Lifeline'ı buradan takip edin

    Ulusal Yurtiçi Yardım Hattını Instagram'da buradan takip edin

Mental Health California ™ ayrıca çeşitli ruh sağlığı ile ilgili durumlar hakkında kaliteli bilgi ve haberler sağlar. - Web sitelerini kontrol edin.

Gençlik Ruh Sağlığı Projesi ™ "gençlerin ruh sağlığını daha iyi anlamak ve bakımını yapmak için aileleri ve toplulukları eğitir, güçlendirir ve destekler."

Çevrimiçi Terapi Hakkında Sık Sorulan Sorular (SSS) - Ne, Neden, Nerede ve Nasıl

Çevrimiçi terapi - online terapi almanın maliyeti nedir?

Çevrimiçi terapi seansları, kişisel koşullarınıza göre fiyat olarak değişebilir. Çoğu durumda, cepten sağlık sigortasına dayalı çevrimiçi terapi seansları, ofiste yapılan ziyaretlerden daha azdır. Çevrimiçi terapi için öğrenci planı yoktur, ancak seanslar okulda okuyan öğrenciler ve / veya sınırlı bir bütçesi olan kişiler için ekonomiktir. Geleneksel yüz yüze terapiyle, seanslar için çevrimiçi bir danışmanla görüştüğünüzden çok daha fazla ödeme yapabilirsiniz. İnsanlar çevrimiçi terapinin artılarını ve eksilerini terapistlerden biriyle muayenehane için tedavi maliyetleri ile karşılaştırdıklarında, uygun fiyatlı online terapi danışmanlığı ve yüz yüze canlı video seçenekleri daha popüler bir seçenek haline geliyor. Bugün ruh sağlığı uzmanlarından biriyle (psikiyatrist, psikoklog) online olarak konuşmak çok avantajlı.

Online terapiye gitmek gerçekten çalışıyor mu?

Evet! Psikoloji araştırmacılarına ve Journal of Affective Disorders gibi tıbbi olarak gözden geçirilen dergilere göre veriler, yardım almanın, çevrimiçi evlilik danışmanlığı ve ilişki danışmanlığı hizmetlerinin çevrimdışı terapi kadar etkili olduğunu desteklemektedir. Çevrimiçi terapi, ihtiyacınız olan yardım ve desteği sağlamak için lisanslı ve eğitimli terapistlerle çalışarak ruh sağlığının olumsuz belirtilerini hafifletmek için aynı psikolojik teknikleri ve stratejileri kullanır.

İnternet üzerinden uygulama yapan terapistler ayrıca madde bağımlılığı, bağımlılık, DEHB, depresyon, yeme bozuklukları yaşayan kişilere de tedavi hizmetleri sunmaktadır. LGBTQ sorunları ve çok çeşitli zihinsel sağlıkla ilgili koşullar. Anketi dolduran kişşilre göre çevrimiçi terapiye kendini adamış insanların yüzde yetmişinden fazlası, yaşamlarında genel bir iyileşme ve kronik zihinsel sağlık semptomlarında bir azalma gösteriyor.

En iyi çevrimiçi terapi platformu nedir?

Bir terapi platformunda iyi bir eşleşme arıyorsanız, göz önünde bulundurmanızı önerdiğimiz birkaç özellik vardır. Örneğin, yeni bir online terapi platformunda bir terapist seçerken, kendinize sorun, platform gezinmesi kolay mı? Kullanıcı arayüzü konusunda rahat mı? Terapi platformu haftanın yedi günü terapi hizmetlerine erişim sağlıyor mu? Tüm bunlar bir terapist ve bir terapi platformu seçerken dikkate almanız gereken önemli sorulardır.

En iyi çevrimiçi terapi, sizin ve ideal terapistinizin eşleştiği ve zihinsel sağlığınızı yönetmek için size yeni başa çıkma becerileri ve stratejileri sağlayan katma değerli seanslara katıldığınız bir ortamda gerçekleşir. Psikologlar, evlilik ve aile terapistleri ve LGBTQ odaklı danışmanlarla gizli oturumlar, seçtiğiniz özel bir yerde yapılır ve yasal adınızı kullanmakta rahat değilseniz bir takma ad kullanabilirsiniz. Sağlam bir internet bağlantınız ve terapistinizle sohbet edebileceğiniz özel bir ortamın olduğu her cihazda kendinizi rahat ve güvende hissettiğiniz bir yerde lisanslı bir terapist ile buluşabilirsiniz.

Çevrimiçi terapi hizmetleri sağlık sigortası kapsamında mı?

Online terapi platformlrı, bu hizmeti sağlama lisansına sahip terapistlerle uygun fiyatlı ve hesappı ücretli cepten temelli terapi sunar. Bazı durumlarda, tedavi için cepten yapılan masraflar sağlık sigortası veya sağlık sigortası planı ile geri ödenebilir. Sağlık sigortası planınızın terapi ve davranışsal sağlıkla ilgili hizmetler için teminat sağlayıp sağlamadığından emin değilseniz - ziyaret öncesi sürecinizin bir parçası olarak ilk randevunuzdan önce sağlık sigorta sağlayıcınızla görüşün.

Sigorta sağlayıcınızın iletişim bilgilerini sağlık sigortası detaylarınızda bulabilirsiniz. Bilgilerinizi güvende tutmak için iletişim numarasını kullanabilirsiniz.

Çevrimiçi terapi hizmetleri için ne kadar ödemeliyim?

Düzenli, yüz yüze terapi için ödeyeceğiniz miktar birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Terapinin maliyetini etkileyebilecek bazı faktörler arasında terapinin türü, yeri, terapistlerimizin uzmanlığı ve diğer bireysel faktörler yer alır. Lisanslı bir klinik sosyal hizmet uzmanı, psikolog, lisanslı akıl sağlığı danışmanı ve benzer şekilde sertifikalı uzmanlarla yapılan yüz yüze seanslar için ulusal ortalama tedavi maliyeti, kırk beş ila altmış dakikalık seanslar için 60 - 200 TL arasında değişmektedir.

Buna karşılık, online terapi platformu kullanan lisanslı klinik sosyal hizmet uzmanları ve terapistlerle yapılan terapi seansları, haftada 40-70 TL (aylık olarak faturalandırılırmalı) kadar düşük başlar; kaydolabilir ve danışmanlık hizmetinin sizin için işe yarayıp yaramadığını kendiniz görebilirsiniz.

Online Terapi Hizmetleri Hakkında Nasıl Daha Fazla Bilgi Edebilirim?

Önde gelen online terapi hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, App Store veya Google Play'den ücretsiz uygulamalara indirerek başlayabilirsiniz. Ayrıca, terapi hizmetlerinin kalitesini vurgulayan ve profilinize atanan terapistin kimlik bilgileri hakkında nasıl daha fazla bilgi edinebileceğiniz konusunda size bilgi veren ilgili makaleleri veya haber bültenlerini çevrimiçi olarak bulabilirsiniz; ancak şu anda sizi bir psikiyatrist ve psikolog ile eşleştirmeyen uygulamalaradikkat edin. Ücretsiz terapi hesabınız için kayıt olduğunuzda, güvenli terapi eşleştirme hizmetleri ihtiyaçlarınıza ve coğrafi konumunuza göre sizin için en iyi terapistleri seçerek belirlenmeli.

Çevrimiçi Terapi Hakkında En Popüler Makalelerimizden Bazılarına Göz Atın

Terapi ve Terapistler Hakkında Daha Fazla Araştırıın

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.